TORBA PIKNIKOWA “sTRAWEK”

projekt 2011 | wyróżnienie w konkursie miesięcznika Architektura Murator - PIKNIK W MIEŚCIE |
zespół KATARZYNA IWAŃCZUK, AGNIESZKA FUJAK

Główną ideą projektu było stworzenie przedmiotu, który będzie pretekstem do spontanicznego piknikowania i poprzez swoją wielofunkcyjność uniknie miana "produktu jednej roli". Dopasowuje się do specyficznego, ruchliwego i nieprzewidywalnego miejskiego stylu życia, ponieważ nie jest kolejnym z elementów w które obrastamy, lecz staje się przedmiotem codziennego użytku.

Skrawek [sTrawek] zieleni, w postaci uniwersalnej torby pomieści wszystkie niezbędne do piknikowania elementy, a po rozłożeniu staje się wygodną matą do siedzenia/leżenia. Projekt daje możliwość swobodnego wyboru miejsca do piknikowania, można rozłożyć sTrawka na mokrej ławce, wybrukowanym placu miejskim lub trawniku. Zaletą sTrawka jest możliwość swobodnego łączenia dowolnej ilości elementów za pomocą napów i tworzenia wspólnych miejskich łąk.

Torba uszyta jest z dwóch podstawowych materiałów: zewnętrznego wodoodpornego oraz wewnętrznego imitującego naturalną trawę. Wierzchni materiał pozwala na rozłożenie sTrawka nawet na nawierzchniach mokrych, a grubość obydwu warstw stanowi bardzo dobrą izolacje np. od zimnego gruntu.